Wstawiamy drzwi wewnętrzne|Jakie drzwi wybrać

Bardzo tanie drzwi wewnętrzne od ręki można kupić w wybranym markecie budowlanym. Na mocne skrzydła drzwiowe i ościeżnice czekać trzeba nawet kilka tygodni. Tu dowiesz się, jak odpowiednio wybrać drzwi wewnętrzne do swoich wyobrażeń, jak je kupić, oraz kogo zaangażować do ich montażu.

 

Na wstępie wybieramy pasujący szablon drzwi wewnętrznych u wykonawcy. Potem reprezentant ma obowiązek starannie odmierzyć dziurę na drzwi wewnętrzne, by niewątpliwie pierwszorzędnie wyglądały. Opłaca się także kupić drzwi wewnętrzne z zawodowym montażem, natomiast jeśli zamontujemy je niepoprawnie, możemy łatwo je zniszczyć, przez co stracimy rękojmię wykonawcy. Co więcej produkt ten razem z serwisem instalacji objęty jest mniejszym podatkiem VAT. Wyszukując kolor drzwi wewnętrznych, zwróć uwagę na kolor stolarki okiennej, albo barwę podłóg i ścian. Najrozsądniejszym wyjściem w ramach stylistyki jest zakup do poszczególnych dziur w domu drzwi z tej samej linii. Szerokość drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych ma zazwyczaj od 60cm do 110cm. Szersze skrzydła, są cięższe dlatego potrzebują dodatkowego zawiasu. Jeżeli kupujący wymaga drzwi o nieregularnych rozmiarach, może je otrzymać na zlecenie. Drzwi wewnętrzne jest możliwość również skrócić lub zwęzić za ponadprogramową opłatą.

Drzwi lewe?

Skrzydła drzwiowe nazywamy lewymi, gdy aby uchylić skrzydło drzwiowe w swoją stronę chwytasz je lewą dłonią, a ich zawiasy znajdują się z lewej krawędzi. Zaś kiedy drzwi chwytasz prawą dłonią a ich zawiasy są z lewej krawędzi oznacza to, iż są to drzwi wewnętrzne prawe.

Istotne jest, by mieć w pamięci, iż drzwi umieszczane do pomieszczeń, które nie mogą obejść się bez wentylacji, na przykład garderoby były wyposażone w wydrążone odpowiednie otwory ułatwiające przepływ świeżego powietrza, czy też co jest w tym okresie niezwykle modne pozostawione wycięcie o wysokości od 10mm – 30mm.
Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Obramowanie drzwi trzeba dostroić do dobranego wzoru skrzydła drzwi. Bardzo uznane są ościeżnice przylgowe, to znaczy, że ma ona na obwodzie przyklejonych parę kształtowników, do których przylega skrzydło drzwiowe. W opisanym przypadku montowane są na obrzeżach zawiasy dwa lub w cięższych skrzydłach trzy, na których osadzone są skrzydła. Ościeżnice bezprzylgowe przylegają do drzwi wewnętrznych jedynie po wierzchnim obwodzie, dlatego, że posiadają prosty rant i prostszy przekrój. Są, więc banalne w utrzymaniu higieny i wyglądają bardziej nowocześnie.

Ościeżnice powinny być zrobione z płyty MDF, metalu, czy też litego drewna sklejanego pietrowo. Ościeżnice z metalu, pomimo tego, że wiążą się z budownictwem byłego wielku, bardzo ładnie bronią się w młodych domach na przykład zrobione z aluminium. Sortujemy ościeżnice, jeszcze na stałe i regulowane. Te pierwsze są najczęściej węższe niżeli mur, a regulowane dostosowuje się do szerokości muru. Do wybranych modeli możemy dokupić opaski maskujące. Zazwyczaj kupuje się poszerzane opaski, dlatego prezentują się jak płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co dodaje nowoczesne oblicze.

Bardzo często w drzwiach wewnętrznych bezprzylgowych zakłada się ukryte zawiasy, aby w całości zastosować ich kształt i możliwości. Kawałek zawiasu umieszczony jest w boku ościeżnicy a pozostała część znajduję się w skrzydle drzwi wewnętrznych. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicami bezprzylgowymi mają jeden feler, są bowiem ciut gorszą osłoną akustyczną w porównaniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Struktura skrzydła, to często obudowa z drewna klejonego lub płyty MDF z wypełnieniem. W zależności od gatunku drzwi, ich wypełnieniem może być tekturą ukształtowana jak plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Jeżeli chcemy jeden z najtańszych modeli drzwi, to jest to często tektura, która posiada bardzo niski współczynnik osłony akustycznej a też jest wrażliwa na uszkodzenia. W drzwiach o średnim standardzie wypełnienie to, jest dodatkowo wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W bardzo dobrych jakościowo wzorach wnętrzem jest drewno klejone piętrowo albo warstwowe panele z płyt wiórowych.

Zewnętrzną faza skrzydła drzwi okrywa się niezwykle często cieniutkimi płytami MDF lub HDF. Jeśli powłoką wykończeniową jest płyta MDF, to sa w niej bardzo często wybijane wzory. Płyty te, zawsze można lakierować.Tanią, dzięki czemu najbardziej nieoodporną na czynniki zewnętrzne jest sztuczna okleina dekor. Jeśli mamy potrzebę mieć najtrwalszą, powinniśmy zamontować odporną okleinę CPL. Gdy natomiast mamy potrzebę, aby środkiem skrzydła było szkło, jesteśmy zmuszeni kupić laminowane lub hartowane, ze względu na nasze bezpieczeństo. nie tak drogą, natomiast równie ciekawą możliwością jest kupno drzwi z surowego klejonego drewna sosnowego, gdyż można je samodzielnie polakierować.

Categories: Dom Tagi: , ,