Poduszka ortopedyczna – zapobieganie schorzeń

W sypialni spędzamy ponad połowę naszego życia, dlatego od tego jak i na czym leżymy zależy stan naszego kręgosłupa.

To oszustwo, że miękkie, puchowe poduszki zapewnią nam komfortowy i mocny sen. Zbyt niska i zbyt duża poduszka powoduje zbyt duże napięcie mięśni oraz uporczywe bóle kręgów szyjnych Dobre ułożenie pleców podczas spoczynku jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowia i doskonałego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania dolegliwościom bólowym i chorobom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która pozytywnie wpłynie na prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne łagodzą ból kręgosłupa podczas odpoczynku, niwelują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom pleców, regulują odpowiedni przepływ krwi, redukują bóle głowy oraz szyi, zapobiega powstawaniu zmarszczek na szyi.
Ukształtowanie poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką przeważnie wybieramy w czasie snu. Poduszka powinna być także dobrana na podstawie szerokości barku oraz wagi i wysokości danej osoby.

Idealna poduszka ortopedyczna cechuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w ułożeniu prostym, odciążenie odcinka szyjnego oraz rozluźnienie mięśni karku oraz ramion. Idealnie wybrana poduszka pozwala na zachowanie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Ważny jest materiał, z którego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Wzrocowe poduszki są wyprodukowane z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta niweluje wibracje, reaguje na ciepłotę ciała, pod wpływem wyższej temperatury stając się bardziej miekką. Jeśli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dostosuje się do położenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po zakupie poduszki powinniśmy spodziewać się obniżenia relaksu podczas snu. Musimy się do niej przystosować co trwa mniej więcej od dwóch do czternastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest niezastąpiona w dbałości o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.